Kasa fiskalna szczecin

Kankusta DuoKankusta Duo Tehokas tapa tehokkaaseen laihdutukseen

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest materiałem szczególnie istotnym oraz dla managera a dla kupującego. Ci główni są obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci drudzy powinni za wszelkim razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, część z nas na paragony nie daje większej uwagi, co w moc wypadkach może liczyć poważne konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas fiskalnych zaś w których możliwościach potrafią się one nam przydać?

W wypadku przedsiębiorców kwestia jest raczej prosta. Kopie paragonów powinni oni ukrywać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co przecież taki dokument klientowi? Ten mały skrawek papieru w moc przypadkach może zawierać poważne znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy finansowej i wiemy, w który sposób odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy wiele zyskać. Traktuje to przede ludziom tych spraw, w jakich planujemy zareklamować kupiony produkt lub podarować go oraz wziąć swe pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich terminach musimy myśleć w chwili, gdy paragon jest nam asystować w budowaniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy połączone spośród nimi umiemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo służy nam aż 24 miesiące na znalezienie wady oraz na zgłoszenie reklamacji. Dokładnie w chwili, kiedy nie będziemy mieć paragonu, nasza reklamacja nie zostanie przyjęta. Im wyższa wartość reklamowanego towaru, tym silniejsza strata połączona z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy czyli o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Miejmy więcej o tym, by dokumenty takie umieszczać w poważny środek. Możemy zrobić koperty, w których będziemy przechowywać paragony w kolejności chronologicznej, możemy wyciągnąć na ten przedmiot specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przeprowadzone przez nas transakcje był przechowywany tak długo, jak długo że sterczeć się podstawą do złożenia reklamacji.